randevu al tedavi ücretleri

Lazerle Basur Tedavisi

Bilindiği gibi basurun ilaçlarla tedavisi şikayetleri azaltmaya yöneliktir. İlaçlar basur memelerini ortadan kaldırmaz, hastalık ilerlemeye devam eder. İleri evre hemoroidler klasik cerrahi ile tedavi edilir. Ancak cerrahi tedavide ameliyat sonrası ağrı çok Şiddetli olur. İyileşme süresi çok uzundur (3-4 hafta). Ayrıca cerrahi tedavide çok ciddi komplikasyonlar görülür. Bu nedenle basur tedavisi için ameliyat dışı yöntemler geliştirilmiştir. Bunlar arasında laser, RBL, İRC, THD gibi yöntemler kullanılarak oldukça iyi sonuçlar alınmaktadır. Bu yöntemlerin erken evre hemoroidlerde başarısı yüksektir, hemoroid evresi ilerledikçe başarı şansı azalır. İRC ve RBL 3.cü evreye kadar uygulanabilir, klasik laser ve THD 4.cü evreye kadar etkilidir, komplike olmuş 4.cü evrede başarı oranı düşer.

Lazerle Basur Tedavisi Nedir?

Halk arasında laser olarak bilinen hemoroid tedavisi aslında kızıl ötesi ışıkla sağlanan infrared fotokoagulasyon (İRC) yöntemidir. Bu yöntem ayakta narkoz gerektirmeden 5-6 dakikada uygulanabilir, uygulama sonrası istirahat gerekmez ve işlem anal kanal içinde uygulanır. Basur, memelerinin üst noktasına uygulanan 3 er atışla hemoroid memesi mühürlenir. Maliyetinin düşük olması çok yaygın kullanılmasını sağlamıştır. Klasik laser genel anestezi altında uygulanabilir ve basur memelerinin içine girilerek yine üst noktasına uygulanır. Etkinliği ameliyatsız uygulanan  diğer yöntemlerle eşdeğerde olmasına rağmen maliyeti çok yüksektir. Gerek hastanede genel anestezi altında uygulamaya ihtiyaç duyulması gerekse maliyetinin diğer yöntemlere göre çok yüksek olması, ayrıca etkinlik açısından diğer yöntemlere göre belirgin bir üstünlüğünün olmaması nedeniyle sık kullanılmamaktadır.

Lazerle Hemoroid Tedavisi Nasıl Yapılır?

Her ikisi de bir ışık olmasına rağmen İnfrared fotokoagulasyon Klasik laserden farklı bir ışıktır, lasere göre kullanımı çok daha kolay ve ekonomiktir. İRC nin en etkili olduğu hemoroid evresi 2.ci evre hemoroidlerdir. Anal kanala anoskop ile girilerek 3-4 cm içerde tüm hemoroid memelerinin damar giriş çıkışlarının olduğu üst noktası 3 er atışla mühürlenir. Damarlar koagüle olur, yara ortalama 3 haftada iyileşir. İşlem anal kanalın içinde 3-4 cm yukarıda olduğundan dışarıdan bir yara görülmez. Ayrıca işlemin uygulandığı yerde ağrı sinirleri olmadığından girişim esnasında ve sonrasında ciddi bir ağrı gelişmez. İyileşme sürecinde istirahat etme ihtiyacı yoktur. Sarkmış 3.cü evre hemoroidler için RBL (bantla boğma yöntemi ) tercih edilmelidir. Aynı hastada basur memelerinin bir kısmı 2.ci  diğerleri 3. cü evre olabilir. Kliniğimizde aynı seansta ikisini birlikte kullanıyoruz. 2.ci evre memeleri İRC, 3.cü evre memeleri RBL ile tedavi ederek daha iyi sonuç alıyoruz.

Narkoz ve Uyuşturmaya Gerek yoktur
Tedavi öncesinde hastaya narkoz yada iğne ile uyuşturma gibi anestezi işlemlerine gerek yoktur. Çok hafif rahatlıkla tolore edilebilecek seviyede bir ağrı olur. Girişim sonrası çoğu zaman ağrı kesici almaya bile gerek duyulmaz. İstirahat etme ihtiyacı olmadığından iş gücü kaybına neden olmaz. Hasta işine, okuluna sosyal yaşamına kaldığı yerden devam edebilir. Başarı oranı yüksek, tavsiyelere uyan hastalarda nüks oranı çok düşüktür.

Lazerle Basur Tedavi Ücretleri
Ameliyatsız hemoroid tedavisi için birkaç farklı yöntem uyguluyoruz. Bunların her biri hastalık derecesine göre uygulanmaktadır. Her birinin farklı tedavi ücretleri olup, kullanılan teknoloji, hastanın SSK, Bağkur anlaşmalı olup olmadığı tedavi ücretini belirlemektedir.

Hemoroid Tedavi ücretlerini aşağıdaki linkten görebilirsiniz. http://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Op. Dr. Nizam Kurtdere © 2017

Biz Sizi Arayalım?