randevu al tedavi ücretleri

Hemoroid ilaçları ne işe yarar?

Hemoroid tedavisi amacıyla krem fitil ve hap şeklinde çok sayıda ilaç kullanılmaktadır. Bunların hepsi basur şikayetlerini hafifletici yatıştırıcı amaçlıdır. Maalesef hiçbir ilaç hemoroid memelerine etki edip hastalığı ortadan kaldırmaz.

Hemoroid şikayetleri; kabızlığın önlenmesi, tuvalette 2-3 dakikadan fazla oturmama, çok ıkınmaktan kaçınma ve sıcak su oturma banyosu ile çoğunlukla kendiliğinden hafifler. Söz konusu ilaçlar ağrıyı hafifletip şişliğin azalmasına katkıda bulunur. Tedaviyi destekler. Ancak hemoroid memeleri ödem çözülüp biraz küçülse de yerinde kalır, bir süre sonra biraz daha ilerleyerek şikayetler artmış şekilde karşımıza çıkar. Görüldüğü gibi basur ilaçları  alevlenmiş şikayetleri yatıştırma, hafifletme konusunda katkıda bulunsa da kalıcı tedavi için girişimsel veya cerrahi müdahaleler yapılması gereklidir. Hastalık çok ilerlemeden 3. cü evreye kadar rubber bant, İRC gibi ayakta 5-6 dakikada uygulanabilen girişimsel tedavilerden birinin yapılması daha kalıcı sonuçlar vermektedir.

Bitkisel değil bilimsel hemoroid ilaçları kullanın
Tanıtımlarında genelde %100 etkili vs gibi abartılı metinler içeren bitkisel karışımlar yerine etkisi kanıtlanmış ve ilaç olarak ruhsat alınmış ürünleri almanızı tavsiye ederiz. Kimyasal içeriği ve etki mekanizması bilinmeyen bitkisel karışımlar tahriş veya reaksyon yaratarak şikayetlerinizin artmasına sebep olabilir. Yinede unutulmamalı ki tedaviye katkı  sağlayan bilimsel ruhsatlı etkisi kanıtlanmış ürünler bile  hastalığınızın ilerlemesini önlemez. Hastalık  sürekli ilerler ve  sonunda ızdıraplı bir süreç yaşatan çeşitli komplikasyonlara  sebep olur.

İlaçlarla zaman kaybetmeyin
Hemoroid dönem dönem yarattığı komplikasyonlarla hayatımızı zahmetli ızdıraplı bir hale getirir. O nedenle gereksiz korkular ve utangaçlık problemini yenerek mutlaka konunun uzmanına görünüp, kalıcı tedavi amaçlı bilimsel, modern yöntemlerle sadece 10 dakikada bu hastalıktan kurtulabilirsiniz. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi için”Hemoroid nedir, neden olur, nasıl tedavi edilir?’‘ başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Op. Dr. Nizam Kurtdere © 2017

Biz Sizi Arayalım?

× WhatsApp Destek