randevu al tedavi ücretleri

Basur neden olur?

Bazı vakalar vardır aslında hastalıktan sayılmaz insanın kendi hata ve ihmalleri ile ortaya çıkar bu durum makat hastalıklarında sıkça görülür. Onlardan biride hemoroid ve kıl dönmesi problemidir. Halk arasında basur olarak bilinen hemoroid insanların yaşam tarzı ile yakından alakalı olup, aslında bazı hususlara dikkat edilse hemoroid sorunu kesinlikle risk oluşturmaz. Peki hemoroid neden olur konusunu okuduğunuzda aslında sizde nelere dikkat edeceğinizi göreceksiniz.

Basur nedeni

Toplum olarak farklı lezzetler ve yemeyi sevdiğimiz için sürekli farklı tatlar ararız. Baharat kültürüde hayatımızın bir parçası olunca bazen kabızlık sorunuda kaçınılmaz oluyor. İnsan bir kaç saat tuvalet ihtiyacını gidermediğinde ise rahatsızlanmaya başlayarak mutlaka ihtiyacını gidermeye çalışacaktır.

Evet hastalığa neden olan ilk aşama kabızlık olsa bile tek başına bir insanın hemoroid olması için yeterli değildir. Kabız insanların en çok yaptığı hatalı uygulama uzun süre tuvalette kalarak ıkınarak kabızlıktan kurtulmaya çalışmaktadır. Bu ıkınmalar maalesef başta hemoroid olmak üzere bazı makat hastalıklarına neden olmaktadır. Evet değerli arkadaşlar ıkınarak kabızlıktan kurtulmak yerine eczaneden alacağınız bir ilaç ile sorunsuzca kurtulabilirsiniz.

Yukarda sadece hemoroid olduğunu gördünüz. Fakat bunun dışında yine anüs bölgesini ilgilendiren farklı bir sorun ise tuvalet ihtiyacı esnasında kabızlık sorunuyla birlikte anüs iç bölgesinin çizilmesidir. İlk etapta çok küçük bir çizik olarak ortaya çıkan Anal Fissür (Makat Çatlağı) dayanılmaz bir acı hissi vermektedir. Öyleki dışkılama esnasında makat iç kısmını sanki camla kesiyorlar gibi dayanılması güç bir acıya neden olur. Erken dönemde kremlerle tedavisi mümkün olup, sakın basite almayın.

http://www.basurklinigi.com/basur-neden-olur/
http://www.makatcatlagi.net/basur-hemoroid-nedir-neden-olur-ve-tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Op. Dr. Nizam Kurtdere © 2017