randevu al tedavi ücretleri

Kıl Dönmesi Nasıl Geçer?

Kendi kendine yada ilaç, bitkisel karışım krem vs ile asla ve asla imkanı olmayan bir sağlık sorunu kıl dönmesi son yılların en popüler kelimesi haline gelen ameliyatsız kıl dönmesi maalesef burda işe yaramıyor. Her ne kadar yaptıklarını söyleyenler varsada karanlıkta iğne aramak gibidir. Düşünsenize cilt altında görmeden işlem yapıyorsunuz. Saçma tabiki kıl dönmesi kesin ve kalıcı çözümü ameliyat ile olur. Kıl dönmesi nasıl çıkarılır konusuna geçmeden önce sorunun nasıl ve ne şekilde geliştiğine görelim. Henüz böyle bir sorunu olmayanlar önlem alırlar.

Kıl Dönmesi Nasıl Oluşur?
Hastalık olmadığını belirttiğimiz pilonidal sinüs özellikle oturarak çalışan ve oturma esnasında dik oturmak yerine kaykılarak oturan, fazla kilo ve terleme sorunu olan insanlarda sıkça gördüğümüz bir sorundur. Hergün farketsenizde etmesenizde saçlarınızda yenilenme döngüsü ile 40 ile 100 tel saç fökülmektedir. Ende kısmında dökülenler sırtımıza ve hareket ile kuyruk sokumu bölgesine gidebilmektedir. İnsanlarda doğuştan görülmeyecek şekilde triluonlarca delik bulunmaktadır. Kuyruk sokumunda biriken kıllar bu deliklerden kendine yol bulup cilt altında toplanmaktadır. İlk zamanlar sorun olmasada sürekli giren kıllar artmakta ve buda hafif ağrı ve iltihaplanmaya neden olacaktır.

Kıl Dönmesi Nasıl Çıkarılır?
Sakın, ilaç, bitkisel karışım vs ile kıl dönmesi sorunuza çözüm aramayın. Açık konuşmak gerekirse bu işin tek yolu kıl dönmesi ameliyatı olduğu söylemek zorundayım. Ameliyatsız kıl dönmesi yokmu? kıl dönmesi çözüm için ameliyat şarttır. Çünkü kıl yumağı kapsülü ile çıkarılmalı ve cilt altında 1 tane dahi kıl kalmadığına emin olunmalıdır.

Kıl Dönmesi Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Bugüne kadar geliştirilmiş olan 14 farklı kıl dönmesi ameliyatı vardır. Bunların bir çoğu uygulaması son bulmuş olup, içlerinden en gelişmişi Bascom ve onunda üzerinde olan ise Mikro Sinüsektomi yöntemidir.

Mikro Sinüsektomi Ameliyatı Nedir?
Kıl dönmesi ameliyatı eskiden bir işkence gibiydi. Ne zamanki Mikro Sinüsektomi uygulanmaya başladı. İnsanlar gördükleri başarı karşısında inanamadılar. 10 Dakika süren Mikro sinüsektomi ameliyat sonrası hastanede yatma, pansuman vs gerektirmiyor. Kişi ameliyat sonrası evine, işine okuluna dönebiliyor. Diğer ameliyatlarda kıl yumağı çıkarılacak alan nerdeyse 30 cm kadar kesilirken Mikro Sinüsektomi ile sadece 2cm alanda kesi yapılarak kıl yumağı çıkarılır. En iyisi siz kendi gözlerinizle görün. Op. Dr. Atilla KAYA’nın ameliyat esnasındaki görüntüleri izleyin.

Op. Dr. Nizam Kurtdere yönetiminde kıl dönmesi tedavisi Idea Klinik Nişantaşı şubesinde yapılmaktadır. Daha fazla bilgi ve merak ettiğiniz konular için http://www.nizamkurtdere.com/iletisim sayfasından iletişim numaralarına ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Op. Dr. Nizam Kurtdere © 2017